Siirt Tillo kökenli Sultan Memduh Hazretlerinin torunlarından, Şeyh Berces'in oğlu, bölgenin kanaat önderlerinden ve manevi değerlerinden Âlim Şeyh Muzaffer Aydın vefat etti.

Aydın'ın cenazesi bugün Eyüp Peygamber Camii'nde İkindi namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Peygamber Camii mezarlığına defnedilecek.

Taziyesi Abdurrahman Yavuz Taziye Evi'nde yapılacak.

Vefatı ile ilgili ne dediler?

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. İbrahim Eyyüpoğlu, Aydın'ın vefatı ile ilgili yayımladığı paylaşımında, "İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn. Şanlıurfa'mızın manevi dinamiklerinden Şeyh Muzaffer Aydın'ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." dedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdurrahim Dusak, "Şanlıurfa’mızın sevilen, sayılan şahsiyetlerinden Şeyh Muzaffer Aydın Hocamız’ın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Şeyh Muzaffer Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Ruhu şad, mekanı ali olsun." dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, "Sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) buyurdu ki: “Alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir.” Şeyh Muzaffer Aydın'ın vefat haberini üzülerek öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm Şanlıurfa halkına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, makamı âli olsun inşallah." ifadelerini kullandı.

Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, "İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn. Âlimin ölümü, âlemin ölümü gibidir. Şanlıurfa'mızın manevi dinamiklerinden Şeyh Muzaffer Aydın'ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Mekânı cennet, makamı âli olsun." ifadelerini kullandı.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, " Şanlıurfa'nın sevilen alimlerinden, âbid ve zahid; Muzaffer Aydın Hocamız emanetini Rahmeti Rahman’a teslim etti.. Yetiştirdiği talebeler ve ilim sohbetleri bizlerin kâr hanesine yazıldı.. Kendisine Allah’tan rahmet, öğrencilerine, muhiplerine ve ailesine sabır diliyorum.." dedi.

Kaynak: GAPGündemi /Faruk Deveci