Vali Şıldak mesajında,

"Kadınlar; annelerimiz, eşlerimiz, kardeşlerimiz olarak toplumumuzun temel taşı, fedakârlık ve sevginin de sembolüdür. Binlerce yıllık geçmişe dayanan geleneklerimizde de kadınlar en saygın konumda olarak, varlıklarıyla güçlü bir toplumun temelini oluşturmuşlardır. 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarken; bu özel günde, kadınların toplumdaki önemli rolünü bir kez daha hatırlamak ve onlara hak ettikleri değeri göstermek hepimizin görevidir.
Kadınlar, hayatlarımızın her alanında bizlere rehberlik eden, destek olan ve güç veren değerli varlıklardır. Onların emekleri, fedakarlıkları ve sevgisi sayesinde daha güzel bir dünyada yaşıyoruz. Bu nedenle, kadınların hak ettikleri değeri görmesi ve toplumumuzun her alanında daha fazla söz sahibi olmaları için var gücümüzle çalışacağımızı, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. 
Bu vesileyle, başta vatan ve kutsal değerlerimiz uğruna can veren şehitlerimizin yürekleri acı dolu anne ve eşleri olmak üzere, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir hayat diliyorum." dedi.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş