Valilikten yapılan açıklamaya göre, gittiği her ilçede eğitim, sağlık, asayiş ve diğer alanlarda inceleme, ziyaret ve toplantılar düzenleyen Vali Şıldak'ın bugünkü adresi Hilvan oldu.

Vali Şıldak, Hilvan'da ilk olarak Diyarbakır Caddesi güzergahında esnafı ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler temennisinde bulunan Vali Şıldak, ardından muhtarlarla buluştu. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerden gelen muhtarlar ile düzenlenen programda konuşan Vali Şıldak, "Vatandaş taleplerine her zaman öncelik tanıyoruz. Mahallelerimizdeki sorunları ve eksiklikleri de takip ediyor, çözüm konusunda çalışmaların takipçisi oluyoruz" dedi.

Vali Şıldak muhtarlarla günün anısına alınan toplu fotoğrafın ardından İlçe Müdürleri ile toplantı düzenledi.

Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Vali Şıldak, "Hilvan’da Kamu Kuruluşlarımızın İlçe Müdürleri ile birlikte İlçede yürütülen çalışmaları, kamu hizmetleri ve yatırımları değerlendirdik. Bütün birimlerimiz, vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerin sunulmasında en duyarlı şekilde hareket ediyor. Hilvan’ın daha güçlü olarak gelişmesi için bütün kurumlarımız çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Gün içerisinde Ovacık Kırsal Mahallesi'nde vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Şıldak, Ovacık Jandarma Komutanlığı ziyaretinin ardından akşam saatlerinde şehir merkezine dönüş yaptı.

Vali Şıldak'a Hilvan temaslarında Hilvan Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ve birim amirleri eşlik etti.

Kaynak: GAPGündemi / İshak POLAT