Valilikten yapılan açıklamaya göre, kentte uyuşturucu ile mücadelede başarılarla gündeme gelen Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerini ziyaret eden Vali Şıldak, tüm güvenlik güçlerini tebrik etti.

Mesai kavramı gözetmeksizin Şanlıurfa gençliğini uyuşturucu maddelerden kurtarmak için yapılan çalışmaları birebir takip ettiğinin altını çizen Vali Şıldak, Polis ve Jandarmanın sahada büyük üstünlük elde ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyuşturucu ile mücadele hassasiyetine de değinen Vali Şıldak, "Güvenlik güçlerimizin Uyuşturucu ile mücadele konusundaki azimli ve kararlı çalışmaları bizim göğsümüzü kabartıyor. Bu dönemde Şanlıurfa'daki kararlılığı, bu mücadele azmini polisimizin de alandaki üstün performansıyla artık en üst düzeye çıkarmış bulunuyoruz. Buna yönelik vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Gençlerimizin, çocuklarımızın bu bataklığa sürüklenmemesi için bu konudaki mücadele adeta kutsal bir vatan görevidir. Her birimiz bir çocuğumuzu kurtarabilirsek, uyuşturucu satıcılarına darbe vurabilirsek; bu vatan için en büyük hizmet, en büyük görevdir. Narkotik mücadele Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle bir vatan görevidir. Sayın İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'nın talimatları da bu şekildedir. Yani bu vatan görevi en iyi şekilde icra edilmelidir.

Şanlıurfa'da bu mücadeleye şimdi yeni bir halka ekledik. Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum isimli projeyle madde bağımlılığına tutulmuş, bu bataklığa sürüklenmiş gençlerimize devletimiz el uzatıyor, yeni bir fırsat sunuyor. Bu projeyle biz alandaki boşluğu tamamen doldurmuş oluyoruz. Vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum; amansız şekilde sürdürdüğümüz bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz ve her bir vatandaşımızdan da destek bekliyorum. Çocuklarına, gençlere mutlaka sahip çıkmalarını, onları sahipsiz bırakmamalarını istiyoruz. Bunun yanı sıra çevrelerinde gördükleri, tanık oldukları, bildikleri olayları mutlaka ihbar etsinler. Bu mücadeleyi birlikte yürütelim, Şanlıurfa gençliğini kurtaralım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: GAPGündemi / Yüksel POLAT