GAPGündemi olarak yayıncılıkta dikkat çekici bir haber dosyasına daha imza attık.

Son yıllarda Türkiye'nin başlıca milli güvenlik ve genel sağlık problemi haline gelen "Başıboş köpekler terörü"yle ilgili manşetlerimiz, Cumhurbaşkanımızın son talimatıyla bugün ülke gündeminin ana konusu oldu.

Kabine toplantısında alınan yeni yasal düzenleme ve sorunun kesin çözümü için gerekli girişimlerin yapılması kararı, "Başıboş köpek terörü"nü  bir kez daha ülke gündeminin en üst sırasına taşıdı.

GAPGündemi olarak zaman zaman manşetlerimize taşıdığımız sorunun çözümü için son 15 gündür ısrarlı çağrılarda bulunduk. Dijital platformlarımızda Dr.M.Lamih Çelik ve Urfa'da Bakış'taki gazeteci arkadaşlarımızın konuyla ilgili açıklama ve çağrıları, internet haber sitemiz ve gazetemizde onlarca haber ve manşete konu oldu. Urfa kamuoyunun çağrısına Valimiz Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız M.Kasım Gülpınar duyarlılık göstererek çözüm için harekete geçtiler.

Başıboş köpek rezaletine karşı Türkiye'ye örnek bir girişim çağrımıza karşılık Valimiz Hasan Şıldak konuya çözüm bulmak üzere ilgili bütün kurumların katılımıyla İl Koordinasyon Kurulunu topladı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız M.Kasım Gülpınar'ın talimatıyla şehir  merkezindeki başıboş köpek sürüleri, yeni açılan bakım ve rehabilitasyon merkezine götürülmek üzere toplanmaya başlandı.

Yasal düzenleme ve TBMM'ye öncülük çağrısında bulunduğumuz Urfalı 6 hukukçu milletvekilimiz duyarsızlıklarıyla sınıfta kaldılar. Kurtuluş Savaşımızın öncü şehri Şanlıurfalı 14 Milletvekilinden 6'sı hukukçu. Üstelik Bekir Bozdağ, Mithat Sancar ve Mahmut Tanal TBMM'de deneyimli vekiller. 

Vekiller

1920'de 23 Nisan'da açılan TBMM'den 12 önce, 11 Nisan'da düşman işgalinden kurtulan Şanlıurfa milletvekillerini iktidar-milletvekili birlikte göreve çağırdık. Başıboş köpek terörüne karşı, 100 yıl önce Urfa kurtuluşuna önderlik eden 12'lerin misyonuna sahip çıkın dedik. Duymadılar, görmediler.. 85 Milyon Türkiye konuyu, yasal düzenleme tartışmalarını izliyor.

AK Parti'nin 3, DEM'in 2, CHP'nin 1 Urfalı hukukçu milletvekili var. 6'sı da 'Başıboş köpek terörüne' karşı Fransız kalmış oldular.

Kaynak: GAPGündemi / Veysel POLAT