Viranşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre,  Başkan Salih Ekinci’nin girişimleriyle Büyükşehir Belediyesi tarafından Viranşehir-Diyarbakır kara yolunda 1800 metrekare alan üzerinde yapımı tamamlanan modern mezbahanın içerisinde, 8 büyükbaş ve 24 küçükbaş hayvan kesim yerinin yanı sıra soğuk hava depoları ve idari alanlar yer alıyor.

Modern hayvan pazarı ve mezbahada incelemelerde bulunan Salih Ekinci, yaptığı açıklamada, “Viranşehir’in yeni hayvan kesim merkezi olan mezbaha tamamlandı, şuan açılışa hazır durumda. İnşallah Çarşamba günü Viranşehirli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Viranşehir’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Ekinci, şehrimizin istihdamına, ticaretine ve hayvancılık sektörüne önemli katkıda bulunacak olan ilçedeki modern hayvan pazarının da seçimden sonra hizmete gireceğini kaydetti.

Modern hayvan pazarında da yaklaşık 5 bin metrekare küçükbaş hayvan poduğu, 3 bin 400 metrekare büyükbaş hayvan poduğu ile tuvaletler, veteriner binası ve yönetim binası ve bahçe bulunuyor.

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu GÜNEŞ