HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı'nın özel bir mekânda düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.

Yapıcıoğlu, iftar programının ardından GAPGündemi mikrofonlarına seçimle ilgili değerlendirmede bulundu.

Seçim sürecinde başka partilerin ne yaptıkların çok kendi gündemleri ile seçime hazırlandıklarını ifade eden Yapıcıoğlu, "Daha çok kendi işimize bakıyoruz. Belki dikkatinizi çekmiştir. Genel manada seçim dönemlerinde bazı partiler, kendilerini anlatmaktan ziyade başkalarını karalama üzerine bir seçim kampanyası yürütüyorlar. Biz diğer partilerin ve adaylarının ne yaptığına, söylemlerinin ne olduğuna çok da bakmıyoruz. Biz kendimizi anlatıyoruz. Kendi gündemimizi takip etmeye çalışıyoruz. Kendi projelerimizi ve siyasete yaklaşım tarzımızı, yerel yönetimlere ve seçimlere bakış açımızı anlatarak halkımızın huzuruna çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Güzel bir sonuç alacağız"

Bu seçim sürecinde Türkiye genelinde halkın yoğun bir teveccühü ile karşılaştıklarını belirten Yapıcıoğlu, "Bizim sahada görebildiğimiz kadarıyla sadece Şanlıurfa ve çevre illerde değil; memleketin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine hemen her tarafta elhamdülillah bu seçimde önceki seçimlere nazaran HÜDA PAR'a güzel bir teveccüh ve hava var. İnşallah güzel bir sonuç alacağız. Belki pek çok kişi alacağımız güzel sonuca şaşıracak." şeklinde konuştu.

"760 Belediye Başkanı adaylarımızla seçimlere katılacağız"

AK Parti ile ittifak neden sağlanmadı sorusu üzerine Yapıcıoğlu, "İttifakla ilgili 4-5 ay önce AK Parti ile bazı görüşmelerimiz oldu. İttifakın olabilmesi için bir irade uyuşmasının varlığından bahsettik. Daha sonra iki partinin heyetler arasında yapmış olduğu görüşmeler neticesinde bu ittifak gerçekleşmedi. Bu görüşmeler sonucu herkesin kendi adayları ile seçime katılması yönünde bir karar çıktı. Biz de 81 ilde kendi adaylarımızı çıkardık. 760 Belediye Başkanı adaylarımızla seçimlere katılacağız. Türkiye'nin 973 ilçesinin tamamında meclis üyesi adaylarımız var. Kendi meclis üyesi arkadaşlarımızla seçime katılıyoruz." dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat