Yazı Detayı
30 Nisan 2022 - Cumartesi 12:03 Bu yazı 316 kez okundu
 
BİZ KİM OLDUK?
Tuğba POLAT
 
 

 
Sizde mi yattınız gaflet uykusuna? Kapattınız mı gözlerinizi sahile vuran hayatlara? Tıkadınız mı kulaklarınızı feryatlara, bombalara, yardım çığlıklarına…

******

Peki ne zaman sildiniz, tecavüze uğramamak adına intihara fetva isteyen bacılarınıza döktüğünüz gözyaşlarınızı?

******

Bu kadar mı zayıf hafızanız? Bu kadar mı vurdumduymaz oldu vicdanlarınız?

******

Nasıl kapatırsınız kapılarınızı sizden yardım uman kardeşlerinizin suratlarına? Ne farkınız kalır, icat ettikleri maşa örgütlerle İslam'ın adını lekeleyen, sonra da Müslümanları terörist ilan eden sözde medeni zalimlerden…

******

İçinde pislik barındırmayan tek bir toplum var mıdır? Bir pisliğin suçunu tüm millete yüklemek hangi adalete sığar? Nerede "Tüm inananlar kardeştir" diyen Peygamberimin ümmeti?

******

Mısır, Arakan, Çad, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Yemen, Afganistan, Irak, Filistin, Somali, Bosna- Hersek, Suriye…  Kimin bu topraklar? Kim bu topraklarda yaşayan insanlar?

******

Bir zamanlar zaferlerle anılan coğrafyalara, bugün acılarla hüzünleniyoruz… Yapmayın böyle. Gelmeyin oyuna. Sevindirmeyin insandan bozmaları.

******

Türkiye, her mazluma vatandır. Türkiye her inanan için İslam'ın kalesidir. Tüm kardeşlerimiz için birlik olma yeridir. Ne kadar zor olabilir bir parça ekmeği, suyu, mavi bir gökyüzünü paylaşmak?

******

Ne dedi o vakit Peygamber;

"İnsanlara merhamet etmeyene, Allah merhamet etmez"

 
Etiketler: BİZ, KİM, OLDUK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı