31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimler öncesi dijital platformlarında yaptığı programlar ve haberler ile seçimin nabzını tutmaya devam ederken stüdyo konukları bu sefer DEM Parti Ceylanpınar Belediye Eş Başkan Adayları Av. Rahşan Yazar ve Av. Uğur Kahraman oldu. Gazetemizden İshak Polat'ın hazırlayıp sunduğu "Seçime Doğru" programının canlı yayın konuğu olan Rahşan Yazar ve Uğur Kahraman seçim çalışmalarına ilişkin soruları cevaplandırarak yürüttükleri kampanyaya ilişkin bilgilendirmede bulunuldular.

DEM Parti’ye Ceylanpınar’da büyük teveccüh var

Seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Rahşan Yazar, DEM Parti’nin Ceylanpınar halkından yoğun ilgi gördüğünü ve her kesime ulaşma gayretinde olduklarını belirterek, " Halkın teveccühünü gerçekten yoğun bir şekilde görüyoruz. Halkın teveccühü bize çok fazla. DEM Parti’ye karşı halkımız ilgililer, alakalılar ve bize karşı desteklerini samimi bir şekilde de belirtiyorlar. Onun için çok memnunuz seçim çalışmalarından ve her yere de ulaştık diyebiliriz. Her kesime dokunmaya, iletişim kurmaya çalıştık. Ve her kesimden de olumlu dönüşler aldık." diyerek DEM Parti olarak 31 Mart Yerel seçimlerinde Ceylanpınar’da kazanacaklarını dile getirdi.

Ceylanpınar 20-30 yıl öncesine dönmüş durumda

Ceylanpınar’ın sorunlarına dikkat çeken Uğur Kahraman ise çok ciddi altyapı problemlerinin olduğunu ve daha önceleri kendi partilerinin yönetiminde olan Ceylanpınar Belediyesinin el değiştirmesi ile birlikte yıllardır hizmet yapılmadığını belirterek; “ Ceylanpınar’da bizim Belediyemiz iş başındayken çok güzel hizmetler yapıldı. Ama sonraki süreçte var olan hizmetlerde yok edildi. Bugün Ceylanpınar’ın yolları, sokakları çok kötü durumda. Bunun yanı sıra imar problemi var. Ceylanpınar maalesef 20-30 yıl öncesine dönmüş durumda ve o yıllardaki sorunların tekrar gündeme geldiğini görüyoruz. Biz seçildiğimiz zaman inşalarımıza hizmet için kolları sıvayacağız ve halkımızın hak ettiği hizmetleri uygulamaya koyacağız” diyerek projelerini anlattı.

DEM Parti’de kadının eşit temsiliyet anlayışı var

DEM Parti’nin kadın eş başkanları prensibine ilişkin açıklamalarda da bulunan Rahşan Yazar, DEM Parti olarak kadınlara, gençlere yönelik parti politikasını anlatarak; “ DEM Parti’de eş başkanlıktan ziyade kadının eşi temsiliyet anlayışı var. Biliyoruz ki maalesef kadın toplumun dışında tutuluyor. Söz hakkı verilmiyor, temsiliyet olarak açısından hak tanınmıyor. Bu manada partimizin kadınlara yönelik politikaları kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Bizim saha çalışmalarımda da şahit olduğumuz şeylerden birisi kadınların kadın eş başkan adaylarınıza gösterdiği ilgi. Ve bende bu manada kadınlardan yoğun ilgi görüyorum” diyerek seçilmeleri durumunda Ceylanpınar’da kadınlara yönelik yapacakları çalışmalara değindi.

İnsanı odaklı bir belediyecilik anlayışına sahibiz

Ceylanpınar’da hayata geçirecekleri projeleri anlatan Eş Başkan Adayları belediyecilik anlayışlarına ilişkin açıklamalarda da bulunurken Uğur Kahraman çeşitli konulara da değinerek; “ Bizim temel prensibimiz insan odaklı bir belediyecilik. İnsanı merkezine alan insancıl bir politika, insancıl bir belediyecilik anlayışıdır. Halkla iç içe, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışına sahip belediyenin kapılarının herke açık olduğu bir belediyecilik anlayışına sahip bir partiyiz. Biz DEM Parti olarak halkı önceleyen, belediyenin halktan değil, halkın belediyeden hesap sorduğu bir belediyecilik anlayışına sahibiz ve belediyeyi bu anlayışla yöneteceğiz. Seçildiğimiz takdirde sadece partili arkadaşlarımızla değil kent uzlaşısı yöntemiyle her kesimden insanı içine alan aynı zamanda şehirde bulunan STK’ları, muhtarları, kanaat önderlerini ve diğer unsurları da içinde barındıran bir karar alma anlayışı ile belediyeyi ortak bir akıl ile yöneteceğiz” dedi.

Rahşan Yazar ve Uğur Kahraman diğer soruları da cevaplandırarak DEM Parti olarak Şanlıurfa ve ilçelerinde seçimden başarılı sonuç alacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu Güneş