Yazı Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 10:01 Bu yazı 1490 kez okundu
 
İSLAM’DA VE YAHUDİLİK’TE MİLLİYETÇİLİK TASAVVURU
Salih BİRİNCİ
medyen34@hotmail.com
 
 

Hiç şüphesiz ki: İslam'ın Milliyetçilik mefhumu/davası uğrunda verilen tüm mücadele ve çabalar Yahudilerin mücadele ve çabaları ile taban tabana zıttır.  Yahudilerin tarihte tehcire uğramaları, soykırım'a tabi tutulmaları, kıyımdan geçmeleri vs. temelinde yatan asıl sebep: " Üstün millet - üstün ırk, seçilmiş ırk safsatasıdır. Bu muharref tTevratta'da böyledir. Ama İslam'ın böyle bir davası olmadığından bu gibi durumlarda Müslümanlara görülen eziyet ve katliamlar her sanan "din ve inanç" merkezli olmuştur.

Tarihte de bugünde Yahudi'nin uzun vadede nihai hedefi bu saf arî ırk'ı meydana getirmektir. Ama İslam'ın nihai hedefi âleme i'layi kelimetullahı taşımak olmuştur.

Yahudiler, Temelde Bütün yeryüzü halklarının Goim/Goyim, İbranice "ötekiler" olduğuna inanırlar. Goyim olmayan asil millet olarak ta sadece kendilerini kabul ederler.

Bütün insanlığın Hz. Adem ve Havva'nın beraberliğinden, kendilerinin de Havva ve şeytanın beraberliğinden meydana geldiklerine inanırlar. Onlara göre Ateş topraktan üstün olduğu gibi Yahudi Milletleri'nin de yeryüzünde mevcut bütün halklardan üstün olduğu kanısındadırlar. Dikkat ederseniz bu şeytanın Allaha karşı Adem'e secde etmeme gerekçesiydi!  Onlara göre Yahudi milleti dışında kalan herkes domuz ve köpektir. Behâim( Hayvan)  hükmündedir. Yahudiliğin kırmızı kitabında aynen şu ifadelere yer verilir:

"Yalnız Yahudi olanlara insan gözü ile bakılır. Yahudilerden gerisi sadece birer hayvandır.

Yahudi olmayanların kanını akıtmak Allaha kurban sunmaktır.

Yahudi olmayan bir insana ancak ona dost görünmek ve çatışmalardan kaçınmak için selam verilir."  

İslam ise: Bütün İnsanları bir tarağın dişleri gibi eşit sayarak üstün ırk, seçilmiş millet anlayışına giden bütün yolları kapatır.

Bütün insanlar aynı ana- babadan meydana geldiler. Bir milletin başka milletlere karşı üstünlük taslamaya hakkı olmadığı gibi fazilet ve üstünlüğün ölçüsü takvadadır. İslam Rabbimizin, Anne ve babamızın, dinimizin, peygamberimizin bir olduğuna vurgu yapar ve Arap'ın Arap olmayana, Arap olmayanın Arap olana, Kırmızının karaya ve karanın kırmızıya hiç bir üstünlüğünün olmadığının altını kalın çizgilerle çizer..

On emir'de geçen hükümlerin uygulama zemini sadece Yahudi olanlar için geçerlidir. Mesela: ' Sadece Yahudi olanları öldürmeyeceksin, Onun malını çalıp çırpmayacaksın diye anlıyorlar. Yahudi dışında kalan her milletin malı, canı, ırzı helaldir.

Tevrat'ın Yeremya bölümünün 3.ayetinde şöyle diyor:

" Onları ( Yahudi olmayanları) kasaplık koyunlar gibi ayır ve öldürme günü için onları hazırla..
 
 "Ellerimi Yahudi olmayanların üzerinde kaldıracağım. Onlar oğullarınızı ellerinde. Kızlarınızı sırtlarında taşıyacaklardır. Krallarını size köle. Kraliçelerini dadı yapacağım. Önünüzde eğilecek ve ayaklarınızın tozunu yalayacaklardır. işaya22.23.
" Tevrat'ın tesniye bölümü 10-17 ayetlerinde " İki nehrin arasında nefes alıp veren hiç bir canlı bırakmayacaksın diyor.

Ama İslam'da anladığım kadarıyla: Aynı din ve ideolojiden, partiden, mezhepten olmasa bile Yahudi zırvalığının anlayış biçiminden çok farklı olarak, Bir insanin değil haksız yere canına kastetmek, haksiz yere burnunu dahi kanatamazsınız. İslam haksız yere bir can'a kıymanın bütün insanlığı yok etmek olduğunun altını kalın çizgilerle çizmiştir. Ha bir atom bombası atıp bütün milletleri yok etmişsin ha haksız yere bir kişinin canına kastetmişsin. Her ikisi de muvazene bakımından aynı kefede.

Yahudilikte sadece Yahudi olanlar kardeş sayılıyor. Ama İslam, iman eden herkesi kardeş sayar. İman kardeşliğini kan kardeşliğinden üstün tutar. Arada kan bağı bulunmamada gerçek kardeşliğin imanda bitiğini söyler. Aynı ana ve babadan olsalar bile şayet, biri mümin diğeri inkarcı ise, aynı ailenin mensubu olarak görmez. hud:46, Tevbe:23, Mücadele:22)

Hz. peygamberi yıllarca müşriklere karşı murafaa eden amcası Ebu Talip; kaynaklara göre iman üzere vefat etmez. Bundan dolayı peygamberimiz çok üzülür. Amcası için dua eder. Ama akraba dahi olsa müşrik olarak ölenlere dua etme diye hemen uyarılır..  (tevbe:113)

Halbuki canı gibi sevdiği amcası bir taraftan müşrik olarak ölüp gidiyor fakat,  âlemlere rahmet olarak gönderilen bir zât hiç bir şey yapamıyor. " Nuh peygamber tufan sırasında gemiye binmeyen oğlu için çok üzülüyor. Merhametinden Yüreğinin yağları eriyor adeta: Avuçlarını açıp yakarıyor ve o benim oğlum ve ailemdendir diyor. Hemen keskin bir uyarı ile uyarılıyor. ' Ey Nuh: O senin oğlun ve ailen değildir. Sakin ha cahillerden olma.. Demem o ki: İslam'da gerçek aile ve kardeşlik bağı akrabalık ve kan bağı değildir. Bilakis hakiki olan bağ kopulmaz ve sarsılmaz iman ve İslam bağıdır. İman etmediği taktirde

Kendi milletinden değil, ailen bile olsa işe yaramıyor.

Allah'a ve ahret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy sopları olsalar bile, Allah'a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin. İşte Allah onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendi katından bir ruh ile desteklemiştir. 
( mücadele:22)

"Gerçekten İslam kadar âdil bir din daha var mıdır bu yeryüzünde: Varsa gösterin girelim O dine: Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum"...

Yahudilikte; Sadece Siyonizm'in halkları için kavga verenleri muteber saymaktadır. İslam, İla'yı kelimetullahi bir tarafa bırakıp Milletini himaye etmek için savaşmayı, Kavmiyetçilik yapıp kavmi için kavga vereni ateşte saymıştır. "ırkçılık davasına kalkışan bizden değildir. Irkçılık için savaşan bizden değildir. Irkçılık için ölen bizden değildir." ( Müslim-imare: 53-57)

Neticede: İslam'ın Yahudilikte olduğu gibi ne âri bir ırk, ne üstün bir ırk bir millet çıkarma hezeyanı olmamıştır.  Zaten Evrensel bir din'in bütünlüğünü koruyabilmesi için bu gibi süfli ve temelsiz Saiklere yer veremezdi. Bir din veyahut ideoloji düşününki : Özel olarak bir ırk'ı başka ırk"ların üstünde tutsun ve adil oluşuna ve evrenselliğine gölge düşürmüş olmasın.. 

Yahudilik zaten genelde tarihten beri özelde de milli bir din şuurunu ve kendi ırkını yüceltme gayesi taşımıştır ve taşımaya devam ediyor. Cihan hakimiyeti emellerini de bu sahte mefkure üzerinden sürdürmektedirler..

Bu gayeleri ( Yahudi cihan hakimiyeti) gerçekleştirme uğruna dünyayı kızıl kıyamete boğmaya bile hazırlar.

 
Etiketler: İSLAM’DA, VE, YAHUDİLİK’TE, MİLLİYETÇİLİK, TASAVVURU,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
30 Eylül 2021
DECCALİN EŞEĞİ YAHUDİ LOBİLERİ
509 Okunma.
30 Eylül 2020
NEDEN GERİDEYİZ?
2491 Okunma.
19 Eylül 2020
KUR’AN ÖLÜLERE OKUNAN BİR MEZARLIK KİTAB’I DEĞİLDİR
875 Okunma.
11 Eylül 2020
SORGULAYICI DİN ANLAYIŞINDAN YARGILAYICI DİN ANLAYIŞINA MI?
955 Okunma.
25 Nisan 2020
KOMPLO TEORİLERİ GERÇEK Mİ OLUYOR?
2448 Okunma.
10 Ocak 2020
YARIM ASIRLIK BİR ASTRONOMİ ÂLİMİNİN İMAN YOLCULUĞU (JAMES JEAN)
2529 Okunma.
31 Aralık 2019
ÇİÇEK KRALİÇESİ MELEK EL-TAHA
1137 Okunma.
25 Aralık 2019
BALIKLIGÖL KUTSAL MI?
1564 Okunma.
28 Kasım 2019
GİDİŞAT NEREYE?
1211 Okunma.
21 Kasım 2019
KURRA MOLLA ALİ BAYAR
2417 Okunma.
14 Kasım 2019
EYYÜBİYE CADDESİNİN TRAFİK SORUNU ARTIK ÇÖZÜLMELİ
1239 Okunma.
08 Kasım 2019
DÜŞÜNMEK ÖLDÜRÜR BENİ
1642 Okunma.
26 Ekim 2019
NESNEL ÇUKUR’A GÖMÜLEN RUH’UN IZDIRABI
1387 Okunma.
11 Ekim 2019
İSLAM BARIŞ VE KITAL
1333 Okunma.
22 Temmuz 2019
BALIKLIGÖL CİDDİ BİR DÖNÜŞÜME GEBE OLABİLİR
2047 Okunma.
20 Temmuz 2019
BALIKLIGÖL ÇEVRESİNDEKİ MÜZİK EVLERİ YAKIŞMIYOR
1247 Okunma.
17 Temmuz 2019
FİLİSTİN'İ PARAYLA SATIN ALAMAZSINIZ EY ŞER İTTİFAKI
1102 Okunma.
15 Temmuz 2019
“SAVAŞ SUÇLUSU” RADOVAN KARACİÇ’E MÜEBBET HAPİS
1247 Okunma.
04 Temmuz 2019
DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDU ANADOLU İNSANI
1223 Okunma.
29 Haziran 2019
SU ORUCU KANSERLİ HÜCRELERİ ÖLDÜRÜYOR
19188 Okunma.
20 Haziran 2019
SU ORUCU VE OTOFAJİ -3
4406 Okunma.
29 Mayıs 2019
ŞİFA ORUCU- 2
5061 Okunma.
23 Mayıs 2019
DERMANIN ŞAH’I AÇLIK - 1
1739 Okunma.
19 Nisan 2019
ZAMANIN DEĞİŞMESİYLE AHKÂMI İSLAMİYE DEĞİŞİR Mİ? İSLAM HUKUKU ÜZERİNE
1694 Okunma.
15 Nisan 2019
İMANDAN SINIF GEÇMEDİKÇE AMELE SIRA GELMEZ
1655 Okunma.
Haber Yazılımı