Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, Kültür Yolu Festivaline katılmak amacıyla Şanlıurfa'ya geldi.

Bakan Yardımcısı Yazgı, İl Kütür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan ile birlikte Rızvaniye Camii içerisinde bulunan geleneksel el sanatları atölyesini gezdi.

GAPGündemi'ne festival etkinlikleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Yazgı, "Kültür yolu festivalimizin 2 durağı Şanlıurfa'dayız. Adana ile başladığımız bu yolculukta şimdi güzel Peygamberler diyarı bu şehirde olmak bizim için çok önemli. Kültür varlıklarımızın bu kadar yoğun olduğu, inanç turizmi ile birlikte kültür turizminin aslında başkenti olan Şanlıurfa, bu festivaller ve yapılan etkinliklerle birlikte tüm ülkede görülmesi gereken bir şehir olduğunu anlatmak için vesile oldu" ifadelerini kullandı.

"Urfa çok şanslı bir şehir"

Festivalin Urfa'nın tanıtımı noktasında çok güzel bir çalışma olduğunun altını çizen Yazgı, "Biz burada yüzlerce etkinlikle, yüzlerce sanatçımızın el emeğiyle çok güzel bir çalışmaya imza attık. Zaten Avrupa'da bu büyüklükte bir festival yok, dünyada da parmakla gösterilen yerlerde bu tür festivaller var. Birçok sanatçının katıldığı, geleneksel sanatlarımızla her şekilde Urfa'mızı, kültürümüzü ve gastronomisi tanıtan çok özel bir çalışma. Urfa bu noktada çok şanslı bir şehir.

Sayın bakanımız da zaten geçtiğimiz günlerde festival açılışında yaptığı konuşmada ifade etti. Urfa; Taştepeler projesi, Balıklıgöl, gastronomisi ve çeşitli el sanatları ürünleri ile çok özel bir kent. Bu festivalin bu özel kentin herkes tarafından bilinmesi ve tanınması için de çok önemli olduğuna inanıyoruz" dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat