Sahip olduğu tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleriyle dünyanın en zengin turizm destinasyonu olma potansiyelini bünyesinde barındıran Şanlıurfa; ulaşım altyapısındaki açıklarından birini kapatıyor. Turizm sektörünün içinden gelen ve şehrin bu yöndeki eksikliklerini tecrübe de eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek ile yaptığı görüşmelerin detaylarını açıkladı.

Şanlıurfa-İstanbul sefer sayısı 39’a çıktı

Sefer sayılarının yetersizliğiyle ilgili kamuoyunda artan eleştirilerin akabinde bir müjdeye dönüşen görüşmede; Pegasus Havayolları’nın, Sabiha Gökçen-Şanlıurfa uçuşlarının haftalık 8 sefere çıkması sağlandı. Ek seferlerin 8 Temmuz'da başlayacağını belirten Yazmacı, “AJet uçuşlarıyla birlikte Sabiha Gökçen -Şanlıurfa uçuş sayısı böylece 18’e yükseldi. İstanbul Havalimanından yapılan 21 seferle birlikte 39'a ulaşan sefer sayımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa-Antalya uçuşlarının başlatılması için görüşmeler sürüyor

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren turizmcilerin beklentilerinden Antalya hattıyla ilgili de açıklama yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, “Sun Ekspres ile görüşmelerin devam ettiği Şanlıurfa-Antalya uçuşlarının başlatılması için de en kısa sürede müjdeli haberleri paylaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat