Yazmacı mesajında, "Güçlü kadınlar, güçlü toplumları oluşturuyor. Kadınlarımız bir ana olarak gelecek nesilleri büyütmekle kalmıyor, aynı zamanda toprakta mahsulü büyütüyor, ofisinde projeler üretiyor, icra ettikleri mesleklerdeki başarılı çalışmalarla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartıyor. 8 Mart, kadınların hak, adalet, emek ve özgürlük  mücadelesinin, köşe taşlarından birisi olarak gösterilir ancak kadınlara hak ettiği değerin verilmesi, sadece tek bir güne indirgenemez

AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 'Güçlü Kadın, Güçlü Toplum' düsturuyla 21 yıldır kadınlarımıza yönelik politikalar yürütüyoruz. Akademide, siyasette, kamu ve özel sektörde kadınlarımızın gücü, AK Parti öncesi tabloyla kıyaslanmayacak kadar artmıştır, artırmaya da devam edeceğiz.

Kadınlara hak ettiği değeri vermek hem inancımızın hem kültürümüzün hem de medeniyetimizin ve Anayasamızın emridir.

Türkiye küresel bir lider ülke olma yolunda ilerlerken, bunun en önemli taşıyıcısı kadınlarımızdır. İşte bu nedenle Türkiye Yüzyılı, kadınlarımızın yüzyılı olacak.

Partimizde kadınlara her kademede öncelik veriliyor. AK Parti’nin kadın kollarında 6 milyona yakın kadın üyemiz var. Şanlıurfamızda üye sayımız 126 binin üzerinde.

AK Parti dün olduğu gibi bugün de, ekonomiden adalete, ticaretten güvenliğe, turizmden dış politikaya kadar her alanda olduğu gibi kadınların siyasete katılımında da öncü, örnek parti olarak yoluna devam edecektir.

Türkiye Yüzyılı şehirler için üretken, erişilebilir, vizyoner, şefkatli, yenilikçi, çağdaş, güçlü, kapsayıcı, vatansever belediyeciliği ülkemize yaymak için hep birlikte çabalayacağız.

Gazze’de bombaların altında çocuklarını büyütmeye çalışan anneleri, dünyaya direnişi öğreten Filistin’in yürekli kadınlarını gönülden selamlıyorum.

Başta şehit annelerimiz ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü canı gönülden kutluyorum." dedi.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat