GAPGündemi sosyal medya platformlarında canlı olarak yayımlanan Moderatörlüğünü Bilal Bebe'nin yaptığı "Gündemin Sesi" Programı'nın konuğu Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu oldu.

Yetimoğlu seçim süreci ile ilgili soruları yanıtladı.

Bir takipçinin "Deprem ve selden sonra kaderine terk edilen Şanlıurfa'da Beyazgül'ün şansını nasıl görüyorsunuz? Sorusunu yanıtlayan Yetimoğlu, "Deprem ve sel felaketleri doğa felaketleridir. Depremi ne Ahmet Yetimoğlu ne de Zeynel Abidin Beyazgül yaptı. Deprem ve sel felaketinden sonraki süreç önemlidir. Belediyecilik farklı bir şey. Belediyede önlemlerin alınması gerekir. Aşağı yukarı 9.000 personeli olan Büyükşehir Belediyesi'nin sahada kaç kişi ile çalıştığını bütün Şanlıurfalılar gördü.

Afetzedelerin yardımına sadece ve sadece güvenlik güçleri yetişti. Sahada ben güvenlik güçlerini gördüm. Ayağına çizmeyi çeken güvenlik güçleri, vatandaşlara yardım etmeye çalışıyordu. Yaklaşık 9000 personeli olan bir Büyükşehir Belediyesinin sahada 50 -100 personelini göremedik. Bu bir talihsizliktir. Depremden bugüne halen ayakta duran ve çok ciddi derecede tehlike arz eden binalarımız var. Bu binaların bir an önce yıkılması gerekiyor. Bu tehlikeden Şanlıurfalıları uzaklaştırmamız gerekiyor.

Biz bunun için vatandaşın sesi olmaya çalışıyoruz. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için bu göreve talibiz. Bunu yapacak Urfa'yı ve ülkeyi çok iyi bilen her kesim tarafından kabul edilebilir bir adayla yola çıktık. Hak ettiğimiz sonuçları da Allah'ın izniyle alacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: GAPGündemi