31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlere 2 gün kala partiler ve Belediye Başkan Adayları seçim çalışmalarına hız verirken seçim çalışmaları kapsamında gazetemizden İshak Polat’ın hazırlayıp sunduğu “ Seçime Doğru” programının yayın konuğu olan Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Osman Yıldırım seçim ve seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Görüş  halkın bizzat kendisidir

Seçim yasakları başlamadan önce mümkün mertebe Haliliye ilçesinde tüm vatandaşlara, esnafa ve çeşitli kesimlere ulaşma gayretinde olduklarını belirten Yıldırım, "Partimiz tarafından adaylığımız açıklandıktan sonra Partimizin dünya görüşünü, şahsımın belediyecilik anlayışını vatandaşlarımıza aktarmak için büyük bir gayretle çalıştık ve son güne kadar çalışmaya devam edeceğiz. Diğer partilerin sahip olduğu imkânlar ve maddi güç bizde olmadığı için kısıtlı imkanlar ile mümkün mertebe vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Bu çalışmalar sırasında şuna da şahitlik etme fırsatımız oldu o da şudur; Saadet Partisinin dışındaki partilerin müktebasatı çok farklı. İktidar Partisi olsun diğer muhalefet partilerinin müktebasatı ile halkın müktesabatı çok farklı. Çok büyük bir uçurum var. Bunun yanı sıra şehrimize dayatılmış farklı bir müktesebat var ve halkımızın bu konuda duyarlı olmasını, kendine dayatılmış bu müktebasatları incelemesini özellikle rica ediyorum. Bu manada bizim savunduğumuz ve Kurucu Başkanımız Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kurduğu Milli Görüş hareketi bizzat halkın kendisinden beslenen ve bizzat halkın kendisi olan bir harekettir." diyerek Saadet Partisinin siyasi düşüncesinin Milli Görüş olduğunu ve halkın içinden gelen, halkın kendisinden beslenen bir siyasi düşünce olduğunu ifade etti.  

Haliliye’nin gelirini Haliliye’ye harcayacağız

Seçilmeleri takdirde yapacakları hizmetleri anlatan Yıldırım, "Daha önceki programlara ifade ettiğimiz gibi Halkımız bize hizmet etme görevi verirse doğaya, fenne, vicdana ve i’zana uygun icraatlar yapacağız ve Haliliye’de dereleri özgürlüğe kavuşturacağız. Allah’ın büyük nimeti olan toprakları korumak, tarım alanlarının talan edilmesini önlemek için ciddi adımlar atacağız. Bunu yanı sıra zemin sıvılaşması gibi ciddi bir tehlike var bunun için ciddi önlemler alacağız. Eğer hizmet bize tevdi edilirse yönetimde halkımızın istek, öneri ve eleştirilerini dikkate alacağız ve Haliliye’yi vatandaşlarımız ile birlikte yöneteceğiz. Haliliye’nin önemli geliri var ve biz Haliliye’nin gelirini Haliliye için harcayacağız. Kamunun gelirini birilerine peşkeş çekmeyeceğiz." diyerek Belediyecilik anlayışlarını ve hayata geçirecekleri çalışmaları anlattı.

Tek başıma, bir başıma da kalsam yanlışlara, haksızlıklara karşı duracağım

 Belediyecilik, ekonomik ve sosyal hayatta topluma Milli ve manevi değerleri hiçe sayan uygulamaların dayatıldığının altını çizenYıldırım, "Toplumumuz uzun yıllardır kendi özünden kopartılmış bir şekilde. Faiz, borsa, gibi sömürü düzeni ile karşı karşıyayız. Biz faize, sömürüye karşıyız. Bize hizmet verilirse ben tek başıma bir başıma da kalsam bu yanlışlara, haksızlıklara, sömürüye, talana karşı duracağım. Rahmetli Erbakan Hocamız “ Savunan Adamdı” bizde tek başımıza, bir başımıza da olsan İnşaat Mühendisi Osman Yıldırım olarak bu toprakların yetiştirdiği bir vatan evladı olarak yanlışlara, haksızlıklara emeğin sömürülmesine, kamu arazilerinin ranta kurban edilmesine geçmişin satılmasına, geleceğin ipotek altına alınmasına, topluma pranga vurulmasına kaşı duracağım." dedi.

Yıldırım kendisine sorulan diğer soruları da cevaplandırarak toplum için hizmet etmeye devam edeceğini dile getirdi.  

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş