31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlere sayılı günler kalırken  Belediye Başkanlarını dijital stüdyo ve mecralarında konuk etmeye devam eden Gazetemiz yaptığı yayınlar ile seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarına devam eden Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adaya İnşaat Mühendisi Osman Yıldırım “ Seçime Doğru” programımın konuğu olarak İshak Polat’ın sorularını cevaplandırdı.

Milletimize doğru ile yanlışı, hakkı ve adaleti anlatmanın gayretindeyiz

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaş ve esnaf ziyaretlerine devam ettiklerini ve kısıtlı imkanlara rağmen mümkün mertebe daha çok insana ulaşmaya çalıştıklarını belirten Osman Yıldırım; “ Bizim diğer partiler ve adaylar gibi çok fazla maddi imkanımız yok. Ama mümkün mertebe gücümüzün yettiği kadar canhıraş bir şekilde vatandaşlarımıza ulaşmaya, Milli Görüş davasını anlatmaya gayret ediyoruz. Biz çalışmalarımızı yürütürken her hangi bir makam, mevki hırsı ile değil hakkı ve adaleti anlatmanın gayretindeyiz. Milletimize doğru ile yanlışı, hakkı ve adaleti anlatmanın gayretindeyiz ” diyerek siyasi düşüncelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Millet mevcut belediyelerden bıkmış,  büyük bir değişim talebi var

Vatandaşın mevcut belediyelerden yeterli hizmeti alamadığını ve mevcut belediye başkanlarının değişmesini istediğini belirten Osman Yıldırım; “ Saha çalışmaları kapsamında bir araya geldiğimiz vatandaşlar belediyelerin yetersizliğini, yıllardır belediyecilik anlamında hizmet alamadıklarını belirtiyorlar. Vatandaşlarımızda gerçekten büyük bir değişim talebi var. Çalışmalarımız kapsamında esnaf kardeşlerimizi yoğun bir şekilde ziyaret etmekteyiz bütün iş yerlerinde, halkın kendisinde edindiğimiz geri dönüşüm bir değişim olması yönünde “ diyerek vatandaşlardan gördükleri teveccühün kendileri için mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Yapılan uygulamalar adalete, izana, ölçüye ve merhamete uygun olmalı

Programa su terazi ile çıkan Osman Yıldırım; “ Belediyecilik hizmetlerinde, diğer kamu hizmetlerinde ve günlük yaşamda bizim bir ölçüye, teraziye ihtiyacımız var. Yaptığımız işlerde vicdan, merhamet, izan ve adalet terazisini kullanmazsak şehirleri kurarken ve yönetirken daha çok afetler ile karşılaşırız. Biz seçildiğimiz zaman belediyecilik uygulamalarımızı adalete, mizana, vicdana, ve merhamete uygun olarak yapacağız. Gelir adaletsizliği, fırsat adaletsizliğini önleyeceğiz. Önce vatandaşımızın bilinç düzeyini arttıracağız ve vatandaşımızın kendi haklarını bilmesini sağlayacağız” diyerek belediyecilik uygulamasında ortaya koyacakları iradeyi anlattı.

Rantsal belediyeciliğe dur diyeceğiz

Seçilmesi durumunda tarımsal alanları koruyacaklarını, kentsel dönüşümde adil davranacaklarını ve diğer belediyecilik uygulamaları hakkında düşüncelerini ifade eden Osman Yıldırım; “ Doğru bildiğim düşünceleri hayata geçirirken hiç kimseden korkmayacağım ve şimdiye kadar da korkmadım. Bahsettiğim belediyecilik uygulamalarını vatandaşlarımızın desteği ile hatta gerekirse tek başıma hayata geçireceğim. Benim belediyecilik anlayışımda kimseye belediyenin imkanlarını peşkeş çekme, adım kayırma gibi rantsal çıkarlar yok ve belediyelerin imkanlarını sadece ve sadece vatandaşın istifadesine sunacağım. Bizim anlayışımızda belediyeler rant yeri değil hizmet yeridir ve seçilirsem belediyelerdeki ranta dur diyeceğiz. Rantsal belediyeciliğe dur diyeceğiz. Fakir fukaranın hakkını kimsenin gasp etmesine müsaade etmeyeceğiz” diyerek seçilmeleri durumunda hayata geçirecekleri bazı projeleri anlattı.

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu Güneş