YKS Sınavlarında ter döküp, önemli bir sınavı geçen binlerce öğrenci, Liselerde devamsızlık engeline takıldı.. Devamsızlık engeline takılan öğrenciler arasında; okullarında sınıflarında birinci olan öğrenciler de var.

Mevsimlik tarım işçisi olarak aileleriyle birlikte giden 15 bine yakın YKS'li öğrenci de aynı kaderi paylaşıyor..

Konuyla ilgili sorunu gazetemize ileten bir öğrenci velisinin feryadı, aynı durumdaki binlerce öğrenci ailesinin en sıcak problemi..

Öğrenci velisinin mektub şöyle:

"Öğrenci Devamsızlığı Hakkında....

Merhaba ben bir öğrenci velisiyim..

Benim öğrencim lisede okul birincisi oldu. YKS sınavında ise ilk 2000 arasında bir puan bekliyoruz. Fakat öğrencimiz devamsızlık yaptığı için  başarısız sayılarak sınıfta kalacak.

Aynı okulda bu öğrencimiz durumunda 45 öğrenci daha var. İkinci dönem okul idaresine öğrencilerin ders çalışabileceği bir mekan yaratın dediğimizde kütüphanemiz var bizim dediler. Kütüphane kaç kişilik dedik. Önce 70 kişilik kütüphanemiz var dediler. Biz gittik baktık 18 kişilik. Öğrenci sınıfta ders çalışmak istediyse de 12. sınıf olduğu için gerek öğretmenin ders işlemek istememesi gerekse de sınıfın ekser kalabalığı akıllı tahtadan müzik dinleyip, filim izleyip sınıftaki ders çalışma ortamını bozdular.

Hafta sonu DYK kursu açın dedik. Açamayız, kurs başka bir okula verilmiş dediler. Velhasıl öğrencimiz okula devam edemedi. Biz çocuğumuza özel ders alarak sınava hazırladık. Neticede öğrencimiz iyi bir puan aldı.

Sene başında öğrencimiz beni HAYALET! okula kaydedin diye yalvararak ısrar etti. Biz İmam hatiplerin puanı düşmesin diye kendi oklunda kalsın dedik.

Şimdi geldiğimiz nokta malumunuz.. Öğrencimiz sınıfta kalacak."

Öğrenciler ve veliler konuyla ilgili MEB'den ilgi ve çözüm bekliyor..

Kaynak: GAPGündemi / İbrahim Halil POLAT