Yazdığı romanlar ve çektiği belgeseller ile Şanlıurfa insanının bilinmeyen hikayelerine dokunan Araştırmacı Yazar Senarist Aysel Özdemir, GAPGündemi'nden Meral Bayat’ın hazırlayıp sunduğu “Biz Bize“ programında Bozova’da yaşadığı ilginç bir anekdotu paylaştı. 
Kırsal bölgelerde yaşayan insanların bilinmeyen öykülerine tanıklık eden Aysel Özdemir yaşadığı bir diyalogu anlatarak; “Yaptığım çalışmalarda şehrin görünmeyen yönünü çekmeyi seviyorum. Dokunulmayanları görünür yapmayı seviyorum. Ben daha çok bu hikayeler ile içli dışlıyım.

Şehrin dışında, Şanlıurfa gibi bir şehrin hemen yanı başında yaşayan insanların hikayeleri var. Mesela şehrin 10 km dışında yaşayan yaşlı bir kadın bana "acaba beni bir gün Balıklıgöl’e götürebilir misiniz" dedi.

Sahada akla hayale gelemeyecek şeyler ile karşılaşıyorsunuz.

Zahide teyze sen hiç Balıklıgöl’e gitmedin mi? Dedim. Yok dedi . 12 Çocuk doğurdum Birkaç defa hasta olduğum sırada o da üçüncü çocuğum da riskli diye eşim beni doktora götürdü. Ama bir türlü Balıklıgöl’ü göremedim. Ben görmek istiyorum, anlatıyorlar" dedi.

81 Yaşındaki Zahide teyzeyi mutlu edebilirsem.. O kadın Balıklıgöl’ü görebilirse... Ona Balıklıgöl’ü gezdirip mutlu bir şekilde evine götürebilirsek bu beni mutlu eder” diyerek hem Zahide teyzenin hayalini hem de kendisinin belgesel çekme gayesini anlattı. 
GAPGündemi / Tuğba Polat

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba POLAT