1960 yıllardan bu tarafa rol aldığı tarihi filmler ile özellikle gençlere tarih sevgisi aşılayan Türk Sinemasının Usta ismi ve yaşayan çınarı  sinema sanatçısı Serdar Gökhan, GAPGündemi'ne özel açıklamalarda bulundu. 
"Urfa’ya gelmekten çok mutlu oldum. Şehrinizin kıymetini bilin"

Arkadaşımız İshak Polat’ın sorularını cevaplandıran Serdar Gökhan, Şanlıurfa ve festivale ilişkin yaptığı açıklamada; “Şanlıurfa’ya ilk gelişim. Daha önce burayla ilgili herhangi bir proje düşmediği için gelememiştim. Çok uzun seneler sonra olsa da dünya gözüyle Urfa’yı görmüş oldum. Urfa’yı çok sevdim çok beğendim. Zaten insanlarını çok yakinen tanıyordum sıcakkanlılıklarını, özverilerini.. Gelince burada da şahit oldum. Çok mutlu oldum buraya gelmekten. Güle güle burada oturun ve şehrinizin kıymetini bilin” dedi

"Kültür ve Turizm Bakanlığı çok güzel bir projeye imza attı"

Kültür ve turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 16 şehrinde hayata geçirilen “Türkiye Kültür Yolu Festivali”ne ilişkin düşüncelerini de dile getiren Serdar Gökhan; “Kültür ve Turizm Bakanlığı çok güzel bir projeye imza attı. Gençlerimize kültürümüzü, kültür sevgisini aşılamak adına bazı etkinlikler düzenliyor. Bizler de sanatçı olarak gelerek bu etkinliklere destek vermeye çalışıyoruz. Üzerimize düşen sanatçılık görevini yerine getirmeye çalışıyoruz.

Böyle bir çalışma yapılmasından memnunum. Çünkü; çok uzun yıllardır bizim gençlerimiz, çocuklarımız bazı şeylerden uzak kaldı. Gençlerimiz kültürümüzden uzak, bilinçsiz kaldı. Bunun acılarını da çok gördük. İnşallah bu tür etkinlikler ile gençlerimize akıllı, uslu güzel yollar çizeriz. Onlarda bu yollarda vatanları milletleri adına yol alır giderler” dedi. 
"Urfa’ya geldim, gördüm ve sizleri çok sevdim"
Sinemaya bakış açısını da anlatan Serdar Gökhan, Şanlıurfalılara yönelik verdiği mesajda ise; “İlk defa geldim. Kusuruma bakmayın, beni bağışlayın.. Ben bu güzelliği, bu güzel medeniyetler şehrini görmemekle büyük bir hata etmişim. Keşke daha önce bir fırsat yaratıp ta gelebilseydim, sizleri tanıyabilseydim. Geldim, gördüm, sizleri çok sevdim.. Hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum” diyerek ilk fırsatta Şanlıurfa’ya tekrar gelmek istediğini ve gönlünce gezerek şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmek istediğini dile getirdi. 

Kaynak: GAPGündemi / Mutlu Güneş