GAPGündemi dijital platformunda canlı olarak yayımlanan "Urfa'dan Bakış" programında Gazeteci Mutlu Güneş, yolsuzluk iddiaları, belediye borçları ve atamalarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Ellerinde herhangi bir belge ve delil olmadan kimseyi zan altında bırakamayacaklarını ifade eden Güneş, " Neden yolsuzluk, usulsüzlük ve israfı konuşmuyorsunuz? Diye bazıları sitemde bulunuyor. Elimizde belge ve delil olmadan sadece duyumlarla hareket etmek olmaz. Birilerini zan altında bırakırsak bu insanların ailesi, çocukları ve sevenleri var. Elimizde herhangi bir belge ve delil olmadan bir kişi ile ilgili yapacağınız her suçlama o kişiye atılmış bir iftira olur. 
Bu anlamda bildiğiniz usulsüzlük ve yolsuzlukla ilgili elinizde belge varsa bunları bizlerle paylaşırsanız bizde o konularla ilgili araştırma yaparız. Sizin duyduklarınızdan çok daha fazlası bizlere geliyor. Elinizde belge olmadan konuştuğunuz konu sadece birilerini zan altında bırakmak olur. Konunun muhatapları iddiaları araştırarak kamuoyu ile paylaşmaları gerekir." şeklinde konuştu.
"Hizmet yapılmışsa belediyenin borcu olsun"
Belediyelerin bıraktıkları borçlara vurgu yapan Güneş, "Bu akşam belediye borçlarını konuştuk. Belediyenin borçları olsun; ama neye göre olsun? Bu şehre bıraktığı hizmeti varsa altyapısından üst yapısından bu şehre hizmet kazandırmışsa belediyelerin borcu olsun. Hizmet yokken üstelik üstelik bir de borçlanmışsa vay halimize! Yoksa biz borçlanmaya karşı değiliz. Borçlanmanın karşısında hizmet istiyoruz." diye konuştu.

"Bu şehre hizmet edecek insanlara bizim ihtiyacımız var"
Yapılan atamalarla ilgili düşüncesini belirten Güneş, "Atamalarla ilgili şunu söyleyebiliriz.  Ataması yapılan kişiler Urfalı mı olsun? Dışardan mı olsun? Tartışmaları var. Liyakatli olsun yeter. Bırakın Urfalı isterse gayrimüslim olsun. Dini ve dili fark etmez. Bu şehre hizmet edecek insanlara bizim ihtiyacımız var. Konunun uzmanlarına ihtiyacımız var. Bu şehrin içerisinde bulunduğu sıkıntılara çözüm önerileriyle, vizyonuyla, projeleriyle geçmişinde yapmış olduğu çalışmalarla başarısını ispatlamış olan insanlara ihtiyacımız var. Liyakatli insanların burada güzel çalışmalara imza atacağına inanıyoruz. Bu gibi insanlara ihtiyacımız var.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba POLAT