Şanlıurfa’da bir ilk olarak kurulan Şehit  Mustafa Direkli Ortaokulu  kız futbol takımı başarı çıtasını yükselterek adını Türkiye finallerine yazdırdı. Finale kalan 8 takımın  5 Haziran’da Burdur’da  Türkiye şampiyonluğu için yarışacağı final maçlarında takımlarını destekleyen Şehit Murat Direkli Ortaokulu Okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler takım oyuncularına  “ Haydi, çocuklar kupayı Urfa’ya getirin!”  sloganı ile destek veriyor. 


2023-2024 Okul Sporları küçükler kız futbol kategorisinde Şanlıurfa genelinde şampiyon olan Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu Şanlıurfa’yı Siirt ilinde yapılan bölge şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı ve ardından Nisan ayında Siirt ilinde yapılan bölge şampiyonasında rakiplerini mağlup ederek adını Türkiye’nin en iyi 24 takım arasına giren  ve Elazığ ilinde 9-12 mayısta yapılacak olan Türkiye yarı finalleri müsabakalarına katılmaya hak kazanan Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu kız futbol takımı şimdiye kadar  Elazığ’da yapılan Türkiye yarı finallerinde Sırası ile Bitlis, Erzurum, Diyarbakır ve Van ilinin şampiyonlarını yenerek Türkiye’deki en iyi 8 ortaokul arasına kalmayı başardı.

Cb1A0D42 695C 4Ed8 B38E D48E8Af5336A

Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni ve futbol takımının teknik direktörlüğünü yapan Doğukan Sun gazetemize yaptığı açıklamada; Çocuklarımıza güvendiğimiz ve imkan tanıdığımız zaman neler başarabileceklerini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlıurfa’dan  ilk defa küçükler kategorisinde bir kız takımı Türkiye’de en iyi 8 takım arasına kaldı. İnşallah kızlarımız 5 haziranda Burdur’da Türkiye’nin en iyisi olmak için final maçlarına çıkacak. Bu süreç içerisinde bizlere her türlü desteği veren Okul Müdürümüze, Öğretmenlerimize ve velililerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu kupayı Urfa’ya getirmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz” dedi
GAPGündemi/ Tuğba Polat

Kaynak: GAPGündemi/ Tuğba Polat