GAPGündemi dijital platformlarında canlı olarak yayınlanan Gündem Özel’de Veysel Polat’ın misafiri Hukukçu – Yazar – Avukat Dr.M.Lamih Çelik oldu.

Balıklıgölköek

Başıboş Köpekler sorunu ve çözüm yolunun idari, hukuki ve siyasi yönlerinin ele alındığı programda Genel yayın yönetmenimiz Veysel Polat sorumlu ve yetkililere çağrıda bulundu:

Polat, Urfa’daki yetkililere çağrısında; Yasal düzenleme konusunda iktidar kanadına Urfa Milletvekilimiz Sayın İbrahim Eyyüpoğlu, muhalefet kanadına Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal komisyon kurulması ve yasal düzenleme konusunda öncülük etsinler.

Valimiz Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız M.Kasım Gülpınar bütün ilce belediye başkanlarımızla biraraya gelerek bu konuda atılması gereken adımları koordine etsinler. Balıklıgöl – Dergah’a, Göbeklitepe’ye gelen misafirlerimizi köpek sürüleriyle karşılama ayıbından kurtulalım. Şehirde çocuklarımız, yaşlı ve kadınlarımız başıboş köpek teröründen korunsun.

Gece – gündüz her yerde köpek sürüleri ve arkalarında bıraktıkları pislikler dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Güvenlik, sağlık açısından olduğu kadar bu hayvanların yaşamı bakımından da medeni bir şehre –insanlarına yakışmayacak haldeyiz. Bu konuda Urfa’da ortaya konabilecek ortak bir çaba ve topyekün bir  girişim her yere örnek olabilir. Öncelikle yetkili ve sorumlu olarak sizleri bu konuda göreve davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: GAPGündemi