İftar programı, daha önce 'İyilik Odası' projeleriyle Türkiye genelinde üçüncülük ödülü kazanan ve kendilerini 'İyilik Ekibi' olarak isimlendiren İrfan İmam Hatip Ortaokulu' nun gönüllü öğretmenleri tarafından organize edildi.

İlkini 2022 yılında düzenleyen ekip, bu yıl ikincisini de düzenleyerek Ramazan ayının ruhu ve bereketini öğrencilerle paylaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Programın ev sahibi öğretmenlerinden Esra Güzel, derslerin yanı sıra okuldaki sosyal etkinliklerin öğrencilerin okul ile bağlarının geliştirilmesinde önemli rol oynadığını bu sebeple de sosyal etkinlikleri önemsediklerine dikkat çekerek şunları söyledi:

*Öğrencilerimizin çoğunun maddi imkanları kısıtlı, bu sebeple evinin dışında bir iftar programına, bir sokak iftarına veya bir Ramazan eğlencesine katılan bir öğrencimiz yoktu. Bu sebeple biz onlara Ramazan'ın bu ruhunu yaşatmak, yeni bir deneyim kazandırmak ve okul hayatlarına farklı bir anı katmak adına böyle bir program organize ettik. Onlarla yemeğimizi de paylaştık mutluluğumuzu da. Öğrencilerimizin hepsi program sonunda buradan güzel anılarla mutlu bir şekilde ayrıldılar. Bu da bizim için yeterli ve amaçladığımız bir sonuçtu.' dedi.

Görevli öğretmenlerden Rabia Şen, Ramazan ayının birlik beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu, bunu da en iyi okulda öğrencilerle birlikte iftar ederek öğrencilere verilebileceğini düşündüklerini söyledi.

Yine gönüllü öğretmenlerden Esra Karahan ise, iftar yemeğinin ardından yapılan çocuk eğlencesine değinerek, 'Ramazan ayı bizim için sadece açlıkla geçen bir ay değil, biz bu ayı heyecanla bekleyip heyecanla karşılıyoruz bunu da çocuklara ancak onları eğlendirerek mutlu ederek anlatabiliriz" dedi.

İyilik Ekibi'nin öğretmenlerinden Büşra Tanık, bu organizasyondaki tüm paydaşlara değinerek şöyle söyledi; "Bu organizasyon hiç birimizin tek başına üstlenebileceği bir organizasyon değildi. Tüm hazırlık aşaması ve programın sorunsuz ilerlemesinde çokça emeği olan başta Şamil Alakuş olmak üzere tüm gönüllü öğretmen arkadaşlarımıza ve yemek hazırlığı, malzemeler konusunda bize emekleriyle destek olan personel abi ve ablalarımıza ve son olarak görevli öğrencilerimizle birlikte burada adını sayamayacağımız herkese ayrıca teşekkürü bi borç biliriz." dedi.

Okul müdiresi Ayşe Dilek Göktürk ise, animatör ekibine de değinerek "Emeği geçen tüm arkadaşlara, animasyon ekibi olan 'Pastel Oyun' ekibine ve İnsan İzi derneğinin gönüllülerine öğrencilerin yüzlerinde birer tebessüm oldukları için teşekkür ederiz." dedi.

Kaynak: GAPGundemi/ Mutlu Güneş