Tarih, kültür, müzik ve doğa güzelliklerinin yanı sıra sahip olduğu bir birinden eşsiz lezzetleri ile Türkiye’nin önemli turizm şehri Şanlıurfa sık sık Gastronomi uzmanlarının programlarına konu olmaya devam ediyor.

Türkiye çapında gastronomi lezzetleri konusunda yaptığı programlar ile tanınan ünlü gurme Adnan Şahin hazırlayıp sunduğu “ Adnan Şahin İle Keşfet” programında Şanlıurfa’nın lezzetlerini ekranlara taşıdı.

Ceren Odabaşı; Lezzet severleri Şanlıurfa’ya bekliyoruz

Geçtiğimiz hafta Habertürk TV ekranlarında seyirciler ile buluşan Programın uzun yıllardır Şanlıurfa’da yerli ve yabancı misafirlere hizmet veren Cevahir Han’daki bölümünde  yapılan çekimlerde   Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinin bir kısmı sergilenirken   çiğköfte, borani ve peynirli kadayıf gibi lezzetler canlı olarak tarifiyle birlikte hazırlandı. Program’da çeşitli yemeklerin tarifini veren ve hikayelerini anlatan Cevahir Han işletmecisi Diyetisyen Ceren Odabaşı; “ Şanlıurfa mutfağının bir çok eşsiz lezzeti yüzyıllardır bu coğrafyada yaşayan kültürlerin ürünleri olup bereketli topraklarımızda yetişen ürünlerin eşsiz lezzetlere dönmüş halidir. Bu lezzetlerimiz aynı zamanda bir birinden ilginç hikayelere sahip olup bu hikayeleri ile de ayrıca ilgi çekmektedir. Biz tüm misafirlerimizi, lezzet severleri Şanlıurfa’ya bu yemeklerimizi yemeye ve hikayelerini dinlemeye bekliyoruz” dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak POLAT