Urfalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği  (URSİAD)  Başkanı Mehmet Yaşar Bahçivan, Şanlıurfa'daki temas ve ziyaretleri kapsamında basın mensupları ile bir araya geldi.

Bit otel salonunda yapılan toplantıda Bahçivan, derneklerinin amaç ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bahçivan, "İstanbul merkezli olarak 2017 yılında kurulan Urfalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (URSİAD) olarak Şanlıurfa'nın ve ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunma vizyonu ile hareket ediyoruz. Geçen sene Başkanlığı devraldım ve yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. Bazı arkadaşlarımız ayrılmak zorunda kaldılar." dedi.

"Şanlıurfalı mevcut ve potansiyel insanlarına öncülük etmek istiyoruz"

Şanlıurfa'da 2 gün boyunca çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Bahçivan, "Bu 2 günlük süreçte Valilik, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, sanayicilerimiz başta olmak üzere kurum, kuruluş ve işletmelerimize kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdik. Öncelikle bu ziyaretlerde kurum yetkililerimizin heyecanını hissettik. Onların misafirperverlikleri bizleri ziyadesiyle memnun etti. Kendilerine buradan teşekkür etmek istiyorum. URSİAD olarak Şanlıurfalı mevcut ve potansiyel iş insanlarına öncülük etmek istediğimizi, şehrimiz için ekonomik ve sosyal fayda üretme misyonunda olduğumuzu ve ayrıca şanlı şehrimizde inovasyon, ticaret, üretim ve girişimcilik kültürünü geliştirilmesi ve bunun sürdürülür bir hale getirilmesi misyonumuzu anlattık. Ancak bununla Şanlıurfa'nın global bir hareketle hak ettiği yere ulaşabileceğini altını çizdik." dedi.

 URSİAD ne zaman kuruldu?

Urfalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (URSİAD) 6 Haziran 2017 tarihinde kurulmuş olup Türkiye Ekonomisine üretime ve istihdama katkı sağlamak için önce insan, iyi insan ve çalışkan insan unsurunu öne çıkarma için birliktelik ve ortaklık anlayışı ilkeleriyle yola çıkmış ve iş hayatına ivme katmak için azimle çalışan insanlar topluluğudur.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş