HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Batman Milletvekili Av.Serkan Ramanlı, "Kürtlerin gasp edilmiş ve iade edilmesi gereken bazı hakları var. Kürtler de Türkler gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin asli kurucu unsuru ve sahibidir. Kürtler binlerce yıldır bu topraklarda yaşamışlardır. Bir yerlerden gelmiş bir kavim değildir. Burada yaşayan en eski kavim Kürtlerdir diyebiliriz. Osmanlı bakiyesi topraklarda 780 bin kilometre karelik Türkiye Cumhuriyeti Devleti hepimize aittir. Hiç kimse kendini ikinci sınıf bir vatandaş olarak görmemelidir.

On yıllardır maalesef Kürtlere 'Bu devlet ve bayrak sizin değildir' dedirtilmeye çalışıyor. Devlet de bizim, ülkede bizim, vatan da bizimdir. 85 milyonun hiçbiri birbirine üstün değildir. Eğer birileri 'Ben daha üstünüm ve birinci sınıf vatandaşım' diyorsa ülkeyi bölen kendisidir. Tek tipçilik yapanlar bölücüdür" diye konuştu.

Bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Batman Milletvekili Av.Serkan Ramanlı, arkadaşımız İshak Polat'ın yayın konuğu oldu.

Röportajın tamamını ilişikteki videodan izleyebilirsiniz..