GAPGündemi sosyal medya platformlarında canlı olarak yayımlanan Moderatörlüğünü Bilal Bebe'nin yaptığı "Gündemin Sesi" Programı'nın konuğu Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu oldu.

Yetimoğlu, neden Yeniden Refah Partisi'ni tercih ettiğini, M. Kasım Gülpınar'ın Yeniden Refah Partisi'nde büyükşehir belediye başkan adaylığı ile ilgili Bilal Bebe'nin sorularını yanıtladı.

Saadet Partisi'nde başlayan ve Yeniden Refah Partisi'nde devam eden siyasi çizgisinde bir sapma olmadığını ifade eden Başkan Yetimoğlu, "Benimsemiş olduğumuz bir siyasi anlayışımız var. Milli görüş çizgisinde hareket ediyoruz. 1984'te İbrahim Halil Çelik döneminden başlayarak, Ahmet Bahçıvan dönemi daha sonra ise Necmettin Erbakan hocamızın vefatından sonraki süreçte, ülkenin geldiği noktada bazı işlerin doğru gitmediği anlaşıldı. Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın evladı Genel Başkanımız Fatih Erbakan yeni bir siyasi parti kurarak babasının davasını bıraktığı yerden devam etme kararı aldı. Bizim çizgimiz aynıdır. Çizgimizde herhangi bir sapma yoktur. İnandığımız ve benimsediğimiz bir dava uğruna siyaset yapıyoruz. Yaptığımız 'Siyaset' değil 'Cihat'tır. Bundan sonraki süreçte de inandığım dava uğruna elimden geldiğince mücadele vereceğim." ifadelerini kullandı.

"Saadet Partisi'nin hangi kulvarda yarıştığını hepimiz biliyoruz"

Saadet Partisi ile ilgili eleştirilerini dile getiren Yetimoğlu, "Bütün siyasi partilere saygımız sonsuzdur. Bir önceki seçimde Saadet Partisi'nin hangi kulvarda yarıştığını hepimiz biliyoruz. Bu da ülkeye zarar veren siyasi bir anlayıştır. Bu bize göre Milli Görüş'e yakışmayan bir harekettir. Zaten bundan dolayı Yeniden Refah Partisi kuruldu. Genel Başkanımızın yanındayız ve halkımızın yanındayız. Halkımızın bizden beklentileri nelerdir? Bizden ne yapmamızı istiyorlarsa buna saygımız sonsuzdur? Davamız için mücadeleye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Gülpınar'ın partimizde siyaseti tercih etmesi sadece Urfa'da değil Türkiye genelinde memnuniyetle karşılandı"

Mehmet Kasım Gülpınar'ın Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması ile ilgili soruyu yanıtlayan Yetimoğlu, "Gülpınar Ailesi sadece Şanlıurfa'da değil, bölgede kendini kanıtlamış herkes tarafından saygı duyulan bir ailedir. Gülpınar'ın babası Türk siyasi tarihine damga vurmuştur. Eyüp Cenap Gülpınar, meclis başkanlığı, bakanlık ve milletvekilliği yapmıştır. Mehmet Kasım Gülpınar ise 4 dönem Şanlıurfa Milletvekilliği, Avrupa Uyum Komisyonu Başkanlığı, AK Parti MKYK Üyeliği ve AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı yapmıştır. Sayın Gülpınar, Türkiye siyasi tarihinde ciddi bir yeri olan mükemmel diksiyonu ve yaşamıyla Türkiye siyaset tarihine damga vurmuş bir şahsiyettir. Sayın Gülpınar'ın partimizi tercih etmesinin nedeninin bir şeylerin yerinde gitmediğini görmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Sayın Gülpınar'ın partimizde siyaset yapma girişimi sadece Urfa'da değil Türkiye genelinde memnuniyetle karşılandı." şeklinde konuştu.

"Milli Görüş Belediyeciliği ile hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz"

Sayın Gülpınar'ın partimizden aday olmasından sonra insanlar akın akın partimize gelerek üye kaydı yaptılar. Şuan teşkilatımız üye kaydı yapmaya yetişemiyor. Bu da davamızın ne kadar önemli olduğunu ve adayımızın toplum içinde ne kadar karşılığının olduğunu gösteriyor. Şanlıurfalıların desteğinin 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde sandığa yansıyacağından şüphem yoktur. Milli Görüş Belediyeciliği ile hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şanlıurfalıların hak ettiği hizmetleri kapılarına götüreceğiz. Bu hizmetleri Milli Görüş ve Yeniden Refah Partisi çatısı altında yapmaya çalışacağız. Urfa'ya yabancı değiliz ve Urfa'nın sorunlarını biliyoruz.

Ahmet Yetimoğlu kimdir?

1965 yılında Şanlıurfa'da doğdu.

Köy Hizmetlerinde çalıştıktan sonra emekli oldu.

15 yıl muhtarlık yaptı.

5 dönem KÖY-DES encümenliği yaptı.

2 dönem Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu başkan vekilliği ve üyeliği yaptı.

2 dönem İller Bankası'nda Şanlıurfa'yı temsil etti.

2014 yılında Saadet Partisi'nden Karaköprü meclis üyeliği yaptı.

2018 yılında Yeniden Refah Partisi Karaköprü Kurucu Başkanlığı yaptı.

Yaklaşık 7 aydır Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı görevini yürütüyor.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: GAPGündemi