31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimler öncesi dijital platformlarında yaptığı programlar ve haberler ile seçimin nabzını tutmaya devam eden gazetemiz programlarına aralıksız devam ediyor.

Gazetemizden İshak Polat’ın hazırlayıp sunduğu "Seçime Doğru" programının canlı yayın konuğu olan Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Osman Yıldırım seçim çalınmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak İshak Polat’ın sorularını cevaplandırdı.

"Siyonizm’e karşı bir bilinç ortaya koymamız gerekiyor"

Programda İslam Âleminin mübarek Ramazan Ayını kutlayarak başlayan Yıldırım, "Ramazan’ın eğitici öğretici unsurları vardır. İnşallah bu bir ay içeresinde sadece oruç tutarak değil nefisimizi gözden geçirerek mahallemizde, ilçemizde, bölgemizde ve tüm dünyada  yaşanan hadiseleri bir kulluk bilinci içerisinde idrak etmeyi burada yaşanan iyiyi kötüden doğruyu yanlıştan, güzeli çirkinden,  adaleti , hakkı batıldan ayrıt edici bir süreç olmasını temenni ediyorum. Bugün İslam coğrafyasına baktığımız zaman Siyonizm tarafından tezgahlanmış oyunlar neticesinde kan ve gözyaşı vardır. Siyonizm sadece Gazze gibi  coğrafyalarda soykırım işlemiyor, bizim hayatımızın tüm evresinde ifsat edici bir çok yozlaşmayı da hayatımıza yerleştiriyor. Onun için biz Müslümanların Siyonizm’e karşı bir bilinç ortaya koymamız gerekiyor. Milli Görüş davasının kurucusu Merhum Necmeddin Erbakan , Siyonizm’in bu toplumları ifsat edici eylemlerine karşı 1960’lı yıllarda Milli Görüş hareketini başlatarak toplumu bilinçlendirmeye başlamıştır. Bizde o yolda toplumu bilinçlendirmek için çalışıyoruz.” diyerek siyasetin içerisinde bunu için yer aldığını dile getirdi.

Şapkadan proje çıkarmakla belediyecilik olmaz. Belediyecilik adına çok yanlış işler yapılmış

Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri, STK ziyaretleri gibi çalışmalar yürüterek vatandaşlar ile bir araya geldiklerini anlatan Osman Yıldırım; “ Maalesef Şanlıurfa’da belediyecilik adına çok yanlış şeyler yapılmış. Toplumun ihtiyacı gözetilmeksizin, hakka, hukuka, mühendisliğe aykırı projeler yapılarak başka sorunların ortaya çıkmasına sebep olunmuş. Şapkadan proje çıkarmakla belediyecilik olmaz. Hayata geçirilmiş bir çok projeye baktığımız zaman toplumun ihtiyacından ziyade bir rant kaygısı ile hayata geçirilmiş uygulamalar olduğunu görüyoruz. Bu yapılanlara baktığımız zaman hizmetten ziyade adeta ihanet derecesinde uygulamalar” diyerek kentsel dönüşüm, yeşil alan çalışmaları ve imar uygulamaları gibi alanlarda ve tarım alanlarının imara açılması gibi hususlarda tespit ettiği yanlışlara vurgu yaptı.

Hakka, hukuka, bilime, sanata ve halka uygun projeleri hayata geçireceğiz

Vatandaşın kendisini Belediye Başkanı olarak seçmesi durumunda hayata geçirecekleri çalışmalara değinen Osman Yıldırım; “ Biz yapılacak olan projelerin öncelikle halkın ihtiyacına yönelik olup olmadığına bakacağız. Projelerimizi halkımıza sorarak halkımızla birlikte yapacağız. Bu konuda yediden yetmişe tüm insanlarımız ile istişare edeceğiz ve Hakka, hukuka, bilime, sanata ve halka uygun projeleri hayata geçireceğiz. Akla, bilime uymayan projeler uğraşıp beytülmali heba etmeyeceğiz. Bizim tüm uygulamalarımızda halkımıza danışacağız. Biz,  Belediyemizi halka açmak için geliyoruz.” diyerek Belediyecilik anlayışları hakkında açıklamalarda bulundu.

Diğer partilerin Belediye Başkan Adaylarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Osman Yıldırım yapılamayacak vaatlerin verilmemesi gerektiğin ifade ederek kendilerinin vatandaşı asla kandırmayacaklarını ve her zaman haktan yana olacaklarını dile getirdi.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat