3l Mart Belediye seçimi yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kasım Gülpınar seçildi.  

Kendisini makamında ziyaret etmedim. Kıymetli vakitlerini almak istemedim. Üstad Bediüzzaman için  dergahta okunan Mevlit esnasında Bediüzzamanın mezarı başında yanıma geldi,  kucaklaştık.
 
Mehmet Kasım Gülpınar'ın da dedelerinden olan şeyh Eyyüp Doktor Fuat ile birlikte 17 Nisan 1925 te idam edilmişti. Kendisi o esnada Şeyh Eyyüp'ten de bahsetti. Etrafı çok kalabalıktı. Bu konuda müsait bir zamanda sohbet etmek isterim.. 

Sayın Mehmet Kasım Gülpanar'a hep birlikte yardımcı olalım. Çünkü kendisi uzun yıllar Ankara da kaldı. Urfa'da ki bazı yapılanma ve gelişmelerden belki haberdar olmayabilir.
      
Ben acizane kendisine şimdilik bir kaç öneride bulunmak istiyorum. İnşallah hayırlara vesile olur.
       
Haşimiye meydanında kapalı alanda bir kasap pazarımız vardı. Kesilen hayvanların gövdeleri dışarıdan görünmezdi. O kapalı pazar yerini kapattık. Alternatif bir kasap pazarı da yapılmadı. Kasapların bir kısmı Haşimiyeden Beykapısı'na doğru giderken o cadde üstüne taşındılar. Bir kısmı da Dergaha yakın yerde cadde üstünde hizmet veriyor. Kesilen hayvanların gövdeleri, kelleler, minbarlar, sakatatın her türlüsü o cadde üzerinde sergileniyor.  Medeni bir şehre asla yakışmayan bir görüntü meydana geldi.
       
Hem merkezde ve hem de merkez ilçelerde kapalı alanlarda bu ihtiyacı gidermek üzere  bir kaç tane kasap pazarı yapılmalıdır.
      
Ayınzeliha ve Halilürhman Göllerinin doğu tarafında mutlaka büyük bir otoparka ihtiyaç vardır. Çünkü o bölgede büyük  bir park problemi yaşanmaktadır. Bilhassa dışarıdan gelenler vasıtalarına park yeri bulamadıklarından pişmanlık yaşamaktadır. Şehrin merkezinde de  otoparklara ihtiyaç vardır. VE mutlaka bu ihtiyaç zaman kaybetmeden giderilmelidir.
        
Hatta otoparkı olmayan bazı özel hastanelere bile ruhsat verilmiştir.
       
 Kapaklı pasajından dergaha kadar o yol trafiğe mutlaka kapatılmalı ve oradaki esnafın ihtiyacı için gecenin belli saatlerinde vasıtalar oraya girmelidir.
        
Bir çok esnaf tarafından kaldırımlar adeta işgal edilmiştir. Yayaların hakkı gasp edilmiştir. Herk kes sadece kendi  hakkı olan iş yerine  çekilmelidir.
        
 Geçmişte dergaha giden 63 plakalı otobüslere ücretsiz binildi. Tam bir felaket yaşandı. İşi olan olmayan her kes o otobüslere bindi. Otobüsler tıklım tıklım oldu. O güzergahtaki  bir çok esnaf otobüslere binemez oldu ve zaman kaybına uğradı. İyi niyetle yapılan o hizmet vatandaşın adeta  çilesi oldu.
        
Belki bundan yirmi yıl evvel Dağ eteği imara açıldı bir tek çivi çakılmadı. Ondan sonra  daha evvel kendilerinin karşı çıktığı Kaşmer Dağı imara açıldı. Sayın Başkan lütfen araştırın o Kaşmer ağında kimlerin arsası var. O imar kimlere yaradı.
        
 Lokanta ve pastahaneler sık sık denetlenmeli ve bilhassa mutfakta neler oluyor, bulaşıklar hijyenik olarak  yıkanıyor mu, çünkü;  evimizdeki gibi,  lokantalarda da  temiz tabaklarda yeme hakkımız var.
          
Semt pazarları Maliye ve diğer bazı  kurumlarla birlikte denetlenebilir. Bu alanda tam bir başı boşluk yaşanıyor.
          
Acizane derim ki şehri bilen bir kaç kişi ile ayda bir defada olsa lütfen bir araya gelin ve şehri konuşun Size çok yardımcı olurlar. Yine hiç olmazsa iki ayda  bir defa da olsa  Şair Nabi Kültür merkezinde halkla bir araya gelmeli ve halkı dinlemeli. Bu da çok faydalı olur.
      
Şehrin giriş ve çıkışlarında başta Hz. İbrahim, Hz. Eyyup olmak üzere asrımızın allamesi  Bediüzzamanın mesajları insanların nazarına verilmelidir.
      
Sayın Başkanım  sizden  farklı bir hizmet bekliyoruz, hepsi o kadar. Şehir konusunda sohbet edilecek daha çok şey var.
        
Allah yar ve yardımcınız olsun.